تهران پرداخت درب منزل

چگونه لرزش ماشین لباسشویی را متوقف کنیم؟

نوشته شده توسط مهدیه کلانتری 2019/05/09 14:41:24 0 نظرات

علت لرزش ماشین لباسشویی، ممکن است بسته به نوع لباسشویی متفاوت باشد. معمولا مهم‌ترین دلیل لرزش ماشین لباسشویی تراز نبودن آن است، بعد از آن باید اتصالات و واشر‌های ماشین را بررسی کنید که از بین نرفته باشند.
آیا ماشین لباسشویی‌ شما هنگام کار کردن شروع به لرزش و تکان ‌های شدید می‌کند؟ لرزش‌های ریز و کم می‌تواند بسیار طبیعی باشد، اما اگر لرزش‌ها شدید هستند و سر و صدای زیادی تولید می‌کند، باید به دنبال چاره و راهکار باشید، چرا که در این صورت این لرزش ‌ها نه تنها باعث ناراحتی خود شما می‌شود بلکه برای عملکرد ماشین لباسشویی‌ شما هم اصلا خوب نیست. برای حل مشکل، باید علت لرزش ماشین لباسشویی را بدانید. در ادامه ی این مقاله از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی برندس به علت های لرزش و راه حل ‌های هر مشکل اشاره خواهیم کرد.

 


علت لرزش ماشین لباسشویی و راه جلوگیری از آن
علت لرزش ماشین لباسشویی، بر اساس مدل آن می‌تواند متفاوت باشد، اما ماشین لباسشویی ‌هایی که از جلو در دارند، نسبت به ماشین‌هایی که از بالا باز می‌شوند، لرزش بیشتری دارند؛ چرا که این ماشین‌ها دارای موتور‌های قدرتمندتری هستند و سرعت چرخش آن‌ها بسیار بالاتر از سایر مدل های دیگر است. علت های بسیاری می‌تواند باعث لرزش ماشین لباس شویی شما شود، اما احتمالا در لیست زیر می‌توانید علت و راه حل آن را پیدا کنید.
1. تراز نبودن
ماشین ‌های لباسشویی، معمولا دارای پایه‌های تنظیم شونده هستند. بسیار مهم است که قبل از به کار انداختن ماشین لباسشویی، اطمینان حاصل کنید که پایه ‌ها تنظیم و ماشین لباسشویی تراز باشد. ابتدا با دستگاه یا اپلیکیشن‌های تراز، بررسی کنید که آیا مشکل از تراز نبودن ماشین لباسشویی است یا خیر.

اکثر ماشین‌ های لباسشویی دارای پایه ‌های پیچی هستند که می‌توانید آن‌ها را با آچار تنظیم ارتفاع کنید. برای اینکار ماشین لباسشویی را کمی بلند کنید، به میزانی که می‌خواهید پیچ را باز یا بسته کنید و بعد مهره را تا بدنه‌ی ماشین خوب سفت کنید تا کاملا قفل شود. دقت کنید که بهتر است سایر پایه ‌ها را کوتاه کنید تا اینکه یکی را بلند کنید، چرا که هرچه ارتفاع کمتر باشد، لرزش ماشین لباسشویی کمتر خواهد بود.
ماشین ‌های جدید، دارای پایه‌های عقب خودکار هستند، برای استفاده از این قابلیت، ماشین را روی پایه‌ های جلویی خم کنید و سپس دو مرتبه روی زمین بگذارید تا پایه ‌ها تنظیم شوند.
2. مشکلات مربوط به کیت رویی ماشین لباسشویی
بعضی از ماشین ‌های لباسشویی، قابلیت این را دارند که یک ماشین خشک کن روی آن ‌ها قرار بگیرد. به این منظور یک کیت رویی برای آن‌ها در نظر گرفته می ‌شود که گاهی این کیت علت لرزش ماشین لباسشویی است. اگر این کیت را به درستی نصب نکنید یا واشر‌های آن از بین بروند نمی‌تواند تعادل لازم را حفظ کند و شروع به لرزش می‌کند.
کیت رویی ماشین و اتصالات آن را با دقت چک کنید تا از صحت عملکرد آن کاملا خاطر جمع باشید.
3. بار نا متعادل
یک لباس یا پارچه ‌ی بزرگ و خیس، مثل شستن پتو با ماشین لباسشویی می‌تواند در طول کار کردن ماشین، به یک طرف بچسبد و در ماشین لباسشویی عدم تعادل و در نتیجه لرزش ایجاد کند. اضافه کردن یک یا چند حوله و یا چیزی که این توزیع نامتقارن را برهم بزند، اغلب می‌تواند این مشکل را حل کند.

چیز‌های سخت مثل کفش کتانی، هرگز نباید به تنهایی درون ماشین لباسشویی قرار بگیرند و همیشه باید همراه با حوله یا چند لباس نرم‌تر باشند تا تعادل و کارکرد ماشین را مختل نکنند.
4. کف نا مناسب
اگر ماشین لباسشویی، به صورت مستقیم و بدون هیچ حایلی روی زمین قرار گرفته است، افزودن یک کفپوش زیر آن می‌تواند به جلوگیری از لرزش کمک کند. یک یا دو تخته چوب زیر ماشین لباسشویی قرار دهید تا سطحی با ثبات بیشتر ایجاد شود.
5. اتصالات داخلی ماشین لباسشویی
گاهی اوقات ممکن است فنر‌هایی که دیگ ماشین را به بدنه آن متصل می‌کنند، از بین رفته باشند و همین موجب برهم خوردن تعادل ماشین هنگام چرخش است. این اتصالات و کمک فنر‌ها را چک کنید تا از سلامتشان اطمینان حاصل شود.

 


6. سطح زیرین نا متقارن
ممکن است پایه ‌های ماشین لباسشویی تراز باشند، اما همچنان ببینید که ماشین لباسشوییتان دچار لرزش است. یکی دیگر از دلایل لرزش ماشین لباسشویی، می‌تواند سطح نامتوازن زمین باشد. 
در این صورت می‌توانید در قسمت‌های شیب دار زمین، در زیر پایه ماشین لباسشویی، یک تخته چوب قرار دهید تا ماشین لباسشوییتان تراز شود.
اگر هیچ یک از این روش‌ های ساده از لرزش ماشین لباسشویی شما جلوگیری نمی‌کنند، سیستم عامل ‌های ضد لرزشی در بازار وجود دارند که به حل مشکل شما کمک می‌کنند. برای مثال پد‌های ضد ارتعاش یا بست‌های مخصوص وجود دارد که ماشین را در جای خود محکم و ثابت می‌کنند.
نظر شما چیست؟ آیا شما علت‌های دیگری برای لرزش ماشین لباس شویی می‌شناسید؟ به نظر شما چگونه می‌توان از لرزش ماشین لباسشویی جلوگیری کرد؟ تجربیات خود را برای ما ارسال کنید.

منبع : thespruce

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم