طرز تهیه 15 سالاد کامل و مقوی ( قسمت اول)

نوشته شده توسط مهدیه کلانتری 2019/03/21 21:59:01 0 نظرات

سالاد هایی که می توانند نقش یک غذای کامل را برای شما داشته باشند، کم نیستند، سالاد هایی که علاوه بر به همراه آوردن سلامت و شادابی می توانند همه نیاز های غذایی شما را هم برطرف کنند. در این مقاله از مجله برندس به معرفی و البته طرز تهیه 15 نوع سالاد کامل، مقوی و مفید خواهیم پرداخت. 
یک ظرف سالاد می تواند فراتر از یک ظرف پیش غذای جانبی و فراتر از یک پیش غذا یا خوردنی اشتها آور باشد. حتی فراتر از چندین نو از سبزیجات که در یک ظرف شیشه ای تزئین شده اند. این مقاله کامل و جامع برای ورزشکاران، افرادی که به سلامت خود اهمیت می دهند و همچنین افرادی که از سالاد متنفرند، حرف هایی برای گفتن دارد. در این قسمت با مجله برندس همراه باشید تا طرز تهیه 15 سالاد خوشمزه را به شما آموزش دهیم:


1. سالاد کباب با چاشنی پیاز شیرین برشته شده

 


این غذای کامل، سالادی مقوی با لایه ای تشکیل دهنده از گوشت نمک زده شده و آووکادو می باشد، این سالاد با یک پیاز برشتۀ خوش طعم و لایه ای از سیر خوش طعم تر می شود.
مواد لازم :
6 بوته سیر با پوست
2 پیاز بزرگ پوست کنده شده که از وسط 4 قسمت شده اند
یک و یک چهارم فنجان روغن نباتی (مقداری را برای چرب کردن نگه دارید)
یک دوم فنجان سرکه سیب
یک چهارم فنجان آبلیموی تازه
نمک
فلفل
دستور تهیه :

فر را با دمای 452 درجه از قبل گرم کنید. پوشش سیر را در فویل و روی سینی فر قرار دهید. پیاز را با روغن چرب کنید و روی سینی فر قرار دهید. برای یک ساعت آن را بپزید، تا زمانی که پیاز و سیر کاملا برشته شود . سپس اجازه دهید خنک شود. سپس پوست سیر ها را جدا کنید و آن را در مخلوط کن بریزید. پیازها و سرکه سیب و آبلمو را اضافه کنید و تا زمانی که کاملاً نرم شوند، مخلوط کنید. در همین زمان، به تدریج یک و یک چهارم فنجان روغن نباتی را اضافه کنید تا زمانی که کاملا با مواد یکدست شود. بعد از آماده شدن چاشنی نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. سالاد به همین سادگی آمادست!


2. سالاد ماهی دودی با لوبیا ترشی و تخم مرغ

 


ترشی ها تردی و تندی خاصی به سالاد اضافه می کنند و ماهی دودی و سیب زمینی آن را تبدیل به یک وعده غذایی کامل برای شام می کنند.
مواد لازم :
مقداری سیب زمینی نصف شده اما با پوست
نمک
1 فنجان ترشی لوبیا سبز یا لوبیا چیتی، آبکش شده و نصف شده، به اضافه 2 قاشق غذا خوری مایع ترشی
2 قاشق سوپخوری سرکه سیب
2 قاشق سوپخوری به اضافه یک قاشق چایخوری خردل دیژان(خردل آمیخته با خامه و ادویه)
2 قاشق سوپخوری عسل
1 قاشق چایخوری دانه خردل زرد
کمی فلفل هندی
یک چهارم فنجان روغن نباتی
فلفل
4 فنجان آب تره
یک دوم فنجان جعفری خورد شده
2 شاخه کرفس، به تکه های نصف و یک چهارم تقسیم شود
250 گرم ماهی دودی آب فام،  خال مخالی یا قزل آلای پوست گرفته و ریش ریش شده
2 تخم مرغ آب پز شده که یه چهار قسمت تقسیم شده 
دستور تهیه:
سیب زمینی نصف شده را آب پز می کنیم و در ظرف جداگانه ای قرار می دهیم. سپس در ظرف کوچک تری مایع ترشی لوبیا، سرکه سیب، عسل، خردل، دانه های خردل و فلفل هندی را مخلوط می کنیم.  آنها را با روغن ترکیب می کنیم و نمک و فلفل را اضافه می کنیم . سپس 2 قاشق سوپخوری از این مخلوط را به سیب زمینی های گرم اضافه می کنیم. شاهی، جعفری، کرفس، لوبیا ترشی و ماهی دودی را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم کاملا به مواد آغشته شود. سپس سالاد را در بشقاب قرار می دهیم و تخم مرغ ها را به آن اضافه می کنیم. اکنون آماده سرو است . 
توجه: اگر قصد نگهداری این سالاد در یخچال را دارید، حتما آن را داخل ظرف دربسته بریزید.


3. سالاد سزار با گوشت کوفته

 


این سالاد طعم کاملا جدید و جالبی به وسیلۀ جایگزین کردن نان برشته با کوفته قلقلی به سالاد سزار سنتی اضافه میکند.
مواد لازم:
3 بوته سیر
2 عدد فیله ماهی کولی
2 قاشق سوپخوری آب لیموی تازه
2 قاشق سوپخوری سس مایونز
1 قاشق چای خوری سس ورسسترشیر
1 فنجان روغن زیتون
نصف فنجان به علاوه 3 قاشق غذاخوری پنیر پارمسان رنده شده تازه
نمک و فلفل تازه
3 عدد کاهو که از وسط درشت خرد شده
1 فنجان گوجه فرنگی نصف شده
2 تکه بیکن (گوشت نمک زده شده) ، تکه های درشت خرد شده
2 قاشق سوپخوری خرده نان خشک
2 قاشق سوپخوری شیر
1 تخم مرغ بزرگ
1 قاشق سوپخوری ریحان خرد شده
نصف قاشق چایخوری برگ آویشن
نصف قاشق چایخوری سس گرم
375 گرم گوشت لخم
یک چهارم فنجان آرد همه منظوره
دستور تهیه:
در داخل مخلوط کن، پوره 2 بوته سیر را به همراه فیله های ماهی، اب لیمو، سس مایونز و سس ورسسترشیر مخلوط کنید. سپس نصف فنجان روغن زیتون را اضافه کنید و تا زمانی که کاملا ترکیب شوند آنها را مخلوط کنید. سپس یک چهارم فنجان پنیر پارمیسان را اضافه کنید و با نمک و فلفل مخلوط کنید. 2 قاشق سوپ خوری از چاشنی سزار را در یک کاسه متوسط بریزید. سپس چاشنی باقی مانده را به یک ظرف بزرگ تر انتقال دهید و کاهو، گوجه ها و یک چهارم پنیر پارمسان را اضافه کنید اما هم نزنید.

در یک غذاساز، باقی مانده های بوته سیر را با بیکن ترکیب کنید تا زمانی که کاملا خرد شوند. سپس خرده های نان، شیر، تخم مرغ، ریحان، آویشن، سس داغ و باقی مانده پنیر پارمسان را اضافه کنید. با نمک و فلفل به آنها چاشنی بدهید و آنها را به یک خمیر تبدیل کنید. سپس آن را به یک کاسه انتقال دهید و با گوشت آمیخته کنید. با 2 قاشق گوشت این کار را شروع کنید، آنها را به صورت دایره های گوشتی در آورید و در آرد غلت دهید. در یک قابلمه، روغن را داغ کنید و کوفته قلقلی ها را اضافه کنید و تا زمانی که طلایی شود آنها را تفت دهید. سپس آن ها را بر روی کاغذ های خشک قرار دهید. توپ های گوشتی را در کاسه چاشنی ها بغلتانید و به آرامی بیرون بیاورید. سپس به سالاد اضافه کنید و در بشقاب قرار دهید. سالاد شما آماده سرو است.


4. سالاد گوشت بره با آراگولا و سس تمشک

 


این سالاد ترکیبی از تکه های سرد گوشت بره و سبزیجات است، سپس لایه ای که ازمربا و سس تمشک ساخته شده است به آن اضافه می شود.
مواد لازم:
1 فنجان گردوی نصف شده
2 قاشق سوپ خوری خردل دیژان
1 قاشق سوپ خوری سس تمشک
1 قاشق سوپ خوری مربای تمشک
3 قاشق سوپ خوری روغن زیتون خالص
1 قاشق چای خوری ریحان خرد شده
1 قاشق چای خوری پودر آویشن
نمک و فلفل
5 اونس آراگولا
1 فنجان پنیر بز خرد شده
500 گرم گوشت بره بریان شده
دستور تهیه:
فر را از قبل تا دمای 350 درجه گرم کنید. گردو ها را روی یک لایه گوشت پهن کنید و به مدت 7 تا 8 دقیقه برشته کنید تا زمانی که طلایی شود سپس اجازه دهید خنک شود . در یک کاسۀ بزرگ، خردل را با سس تمشک و مربا را در روغن زیتون قرار دهید تا زمانی که روغن کاملا جذب آنها شود . سپس ریحان و آویشن و نمک و فلفل را به مخلوط آنها اضافه کنید. بعد از آن پنیر، آراگولا گردو و گوشت بره را هم اضافه کنید و آنها را با هم مخلوط کنید. سالاد شما آماده سرو است.


5. سالاد میگوی آب پز، خربزه و برگ کاسنی سالادی

 


مواد تشکیل دهنده:
2 رازیانه کوچک نازک و برش خورده
1 پیازچه کوچک، فقط بخش ترد سفید و سبز آن به صورت نازک و برش خورده
3 بوته سیر
1 قاشق چایخوری تخم رازیانه
1 قاشق چایخوری تخم گشنیز
1 قاشق چایخوری فلفل سیاه
خربزه ریز ریز شده و پوست پرتقال و آب یک پرتقال متوسط
3 فنجان آب
نمک
750 گرم میگوی بزرگ با پوست
3 قاشق سوپخوری روغن زیتون خالص
1 قاشق سوپخوری سرکه سفید
یک و نیم فنجان طالبی ریز ریز شده
یک و نیم فنجان عسلک ریز ریز شده
1 برگ کاسنی کوچک خرد شده، فقط قسمت های ترد و داخلی برگ
یک قاشق سوپخوری ترخون خرد شده.
دستور تهیه:
در یک کاسه بزرگ ، نیمی از رازیانه را با پیازچه، سیر تخم رازیانه، تخم گشنیز، فلفل سیاه ، پوست پرتقال ، آب پرتقال، آب و 2 قاشق چایخوری نمک مخلوط می کنیم و آنها را به جوش می آوریم . برای 20 دقیقه آهسته می جوشانیم و بعد برای 15 دقیقه اجازه می دهیم خنک شود.
میگو را در یک کاسه بزرگ قرار می دهیم و آن را برای 5 دقیقه روی حرارت می گذاریم تا صورتی شود . سپس آن را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم گوشت میگو برای 15 دقیقه در آب گرم ظرف باقی بماند. از یک کفگیر استفاده کنید و میگو را به بشقاب انتقال دهید. هر کدام از میگو ها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و در یخچال قرار دهید تا زمانی که کاملا سرد شود. سپس میگوها را  در یک ظرف بزرگ در روغن زیتون سرخ کنید و سایر مواد را به آن اضافه کنید. سالاد شما آماده سرو است. این سالاد می تواند بین 2 الی 3 روز در یخچال بماند.


6. سالاد مرغ با کدو مسمایی، لیمو و هسته کاج

 

 

مواد لازم :
یک سوم فنجان مویز خشک
یک چهارم فنجان به اضافه دو قاشق سوپخوری روغن زیتون خالص
1 بوته سیر که به تکه های باریک تقسیم شده
یک هشتم قاشق چایخوری زیره سبز
پوسته ریز رنده شده 1 لیمو به اضافه آب دو لیمو
نمک و فلفل
کدو مسمای متوسط که به 3 قسمت یک دومی تقسیم شده
1 موسیر ریز ریز شده
750 گرم سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان نصف شده
3 قاشق سوپخوری هسته کاج
پوست لیموی خلال شده
دستور تهیه:
در یک کاسه کوچک، مویزها را با آب گرم بپوشانید و حدود ده دقیقه صبر کنید تا  نرم شود.
در یک کاسه بزرگ، 2 قاشق روغن زیتون را با سیر، سیره سبز، نصف از آب لیموها، 2/1 قاشق چایخوری نمک و 4/1 قاشق چایخوری فلفل ترکیب می کنیم. سپس کدو و مویزها را به مخلوط اضافه کنید. سپس اجازه بدهید به مدت 2 ساعت در دمای اتاق باقی بماند، هر از گاهی آن را تکان دهید.
در همین حال، در یک شیشه بزرگ و شیشه ای، موسیر خرد شده را با 2 قاشق سوپخوری از روغن زیتون و باقی مانده آب لیموها ترکیب کنید. تکه های سینه مرغ را اضافه کنید ، شیشه را تکان دهید تا تمام مواد با هم ترکیب شوند و آن را 1 ساعت در یخچال قرار دهید و در این مدت چند بار شیشه را تکان دهید.
در یک دیگچه، هسته های کاج را روی حرارت زیاد قرار دهید و تا زمانی که طلایی یا قهوه ای شود آن را تفت دهید (حدود 2 دقیقه). سپس آن را به یک بشقاب انتقال دهید و اجازه دهید خنک شود.

مرغ را از شیشه بیرون بیاورید . مرغ را به تکه های کوچکتر تقسیم کنید وآن را به نمک و فلفل آغشته کنید. در یک دیگ بزرگتر، 2 قاشق سوپخوری از روغن زیتون را داغ کنید. تکه های مرغ را به آن اضافه کنید و حرارت را زیاد کنید تا زمانی که قهوه ای شود و تقریبا پخته شود. (حدود 8 دقیقه)
مرغ را به یک ظرف بزرگتر انتقال دهید و اجازه دهید خنک شود. سپس کدو و مویز ها را اضافه کنید. بعد از آن به آرامی هسته های کاج، آروگولا و پوست لیموهای خلال شده را اضافه کنید و هم بزنید. سالاد مقوی و خوشمزه شما آماده است .


7. سالاد استیک آبدار و گوجه فرنگی

 


این سالاد تابستانی بسیار سریع و راحت آماده می شود. معمولا با کباب و گوشت گاو تهیه می شود، اما با هر استیک دیگری نیز قابل تهیه است:
مواد لازم:
4/1 فنجان پیاز قرمز خیلی ریز خرد شده
¼ فنجان سرکه
4/1 فنجان روغن زیتون خالص
1 قاشق سوپخوری خردل
نمک و فلفل
1 کیلوگرم گیلاس و گوجه فرنگی های متوسط. (گیلاس ها را از وسط نصف و گوجه فرنگی ها را به تکه های بزرگ تقسیم می کنیم)
نیم کیلوگرم گوشت گاو کبابی خرد شده سرد یا سایر استیک ها
2 عدد آواکادوی متوسط پوست کنده و خرد شده
نصف فنجان شوید خرد شده
یک سوم فنجان برگ ترخون
دستور تهیه:
در یک کاسه بزرگ، پیاز قرمز را به سرکه آغشته کنید و اجازه دهید ده دقیقه در آن بماند. سپس آن را در روغن زیتون و خردل به همراه نمک و فلفل قرار دهید. سپس گوجه ها، گوشت و آووکادو را اضافه کنید. و دوباره نمک و فلفل اضافه کنید. بعد از آن با شوید آن را پوشش دهید و نوش جان کنید.

منبع : allrecipes

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم