تهران پرداخت درب منزل

چطور ذهن خود را تمرین دهید تا مشتاق یادگیری باشد.

2018/09/08 18:51:42 0 نظرات

«پایانی برای یادگیری وجود ندارد. اینطور نیست که کتابی را بخوانید، امتحان را قبول شوید و دیگر دوره یادگیری شما به پایان برسد. تمام زندگی، از لحظه ای که متولد میشوید تا زمانی که فوت میکنید، یک فرایند یادگیری است.» جیدو کریشنامورتی

ز گهواره تا گور دانش بجوی

خوب که درباره اش فکر کنید، میبینید ، مغز نیز مانند بقیه اعضای بدن به ورزش نیاز دارد. ولی یادگیری نه تنها مغز را قوی میکند بلکه، ذهن را سریع تر کرده، اعتماد به نفس را بالا میبرد، استعدادها را پرورش میدهد و حتی باعث میشود تا شغل بهتری پیدا کنید.

هر چقدر کار را بیشتر انجام دهیم و متوجه ارزشهای آن بشویم، بیشتر دلمان میخواهد که آن را بارها و بارها تکرار کنیم. وارد یک عادت شوید. ذهنتان را تمرین دهید که یادگیری با دیگر عادتها فرقی ندارد.

در اینجا چند راه حل ساده برای علاقمند کردن ذهن و مغزمان به یادگیری را برای شما بیان میکنیم:

برای یادگیری خود هدف تعیین کنید.

ممکن است این ساده به نظر برسد، ولی داشتن هدف به کمک و پیشرفت در یادگیری کمک بسزایی میکند.

برای مثال، شاید قصد شما از یادگیری کم کردن استرس برای خود و یا خانواده تان باشد، مطالعه چند کتاب در این رابطه یک هدف است.

شروع کوچک

اگر یاد گرفتن، هیچ وقت جزو علاقمندی های شما نبوده، ممکن است شروع آن برایتان سخت باشد. یادگیری را به تکه های کوچک تقسیم کنید.

برای مثال، با خواندن چند صفحه از یک کتاب به صورت روزانه شروع کنید،  یا حتی 15 دقیقه به صورت دو یا سه بار در هفته؟

وقتی به این حالت عادت کردید، میتوانید کتاب های دیگری را نیز آغاز کنید و بیشتر بخوانید.

آن را به صورت تفریحی انجام دهید.

اگر یادگیری حالتی اجباری پیدا کند، تکرار مداوم آن از کیفیت یادگیری میکاهد. از یاد گرفتن مسائل جدید لذت ببرید، خودتان را با آنها سرگرم کنید و حالتی تفریحی به آنها بدهید.

برای مثال، اپلیکیشن های آموزشی هستند که هر بار چیز جدیدی یاد بگیرید به شما ستاره میدهند، یا حتی کوئیزهای سرعتی دارند.

اگر نمیدانید با چه چیزهای این یادگیری بلند مدت را آغاز کنید، ما چند ایده خوب برای شما داریم:

  • همیشه کتاب بخوانید. خواندن کتاب یکی از راه های معمول و همیشگی یادگیری است.
  • به مسائل عمیق تر فکر کنید و افکار خود را به اشتراک بگذارید. با اینکار دیگران هم میتوانند در موضوع شرکت کنند و از این راه چیزهای جدیدی یاد خواهید گرفت.
  • به دنبال پادکست و ویدیوهای آموزشی و جالب بروید.
  • به کلاس های آموزشی دلخواه خود بروید. و اگر از آن دسته افرادی هستید که از بودن در جمع لذت نمیبرند، نگران نباشید، امروزه کلاس­های آنلاین زیادی وجود دارند که میتوانید در آنها شرکت کنید.
  • از خطاها و اشتباهات خود درس بگیرید. به جای آنکه مدام خود را سرزنش کنید، اشتباهات را تحلیل کرده و از آنها درس بگیرید. حتی میتوانید درباره آنها بنویسید و بعد از خودتان بپرسید «از این موضوع چه چیزی یاد گرفتم؟» . در نوشتن نیز به خودتان سخت نگیرید، هر آنچه که به ذهنتان می آید، بنویسید.

 

منبع : lifehack.org

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم