تهران پرداخت درب منزل

50 ایده طراحی برای اتاق خواب های کوچک ( قسمت سوم)

نوشته شده توسط مهدیه کلانتری 2018/10/11 20:21:42 0 نظرات

همیشه یک روند خاصی برای ساخت خانه های کوچیکتر وجود داره ، اونم اینه که کنار اتاق‌خواب های اصلی ، اتاق‌خواب های بعدی رو کوچکتر میسازن . شاید به نظر بیاد که طراحی دکوراسیون برای اتاق خواب‌های کوچیک غیرممکن و یا کار سختیه . باید بهتون بگیم که کاملا اشتباه فکر میکنین! شما حتی با وجود کمبود فضا هم ، میتونین اتاق خواب های فوق العاده شیک و زیبا داشته باشین . در قسمت قبل به 32 ایده ی طراحی زیبا ، بامزه و کارآمد برای اتاق خواب هاتون پرداختیم و در این قسمت به ادامه ی ایده ها می‌پردازیم!


1. رنگ طلایی و نقره ای

شما میتونین با تطابق رنگ‌ها در اتاق خوابتون اون رو در ظاهر بزرگ‌تر نشون بدین! تخت خواب طلایی روشن چشم رو به خودش جذب میکنه و رنگ تیله ای تیره‌ی دیوارها روشنایی رو به تعادل میرسونه. وقتی که از این دو رنگ باهم استفاده کنین ، اتاقتون به یه اتاق خواب چشمگیر و جذاب تبدیل میشه و اصلا مهم نیست که کوچیکه!


2. مکان خواب خصوصی و پنهان 
به یه اتاق نشیمن احتیاج دارین اما فضای کافی ندارین؟فقط کافیه یه پرده جلوی تختتون نصب کنین و مکان خصوصی خودتون رو بسازین! این یه روش ایده آل برای اتاق خواب‌های آپارتمانی و اتاق خواب بچه‌های بزرگتره! با نصب حرفه‌ای پرده از سقف تا زمین، اتاق خوابتون به یه اتاق خواب جذاب و درجه یک تبدیل میشه!


3. روستایی جذاب 
هیچ چیزی بهتر از ظاهر روستایی و جذاب برای اتاق خواب های کوچیک نیست. با اضافه کردن وسایل چوبی به اتاق خوابتون ، یه اتاق خواب روستایی دوست داشتنی و جذاب بسازین . چوب ها همیشه روح آدم رو به مزرعه و روستاها میبرن و احساس خوبی به آدم میدن!


4. قفسه های دور تا دور تخت‌خواب
نصب قفسه، کشو و یا کمد دور تا دور تخت‌خواب باعث کارآمدتر و مفیدتر شدن اون میشه! این طراحی اتاق کودک شامل تخت‌خواب و قفسه های سرپوشیده میشه! همینطور که میبینین بسیار هوشمندانه و خلاقانه از فضا استفاده شده!


5. سفید مدرن
این طراحی ، باعث شده اتاق خواب به یه فضای کاملا مدرن تبدیل بشه. این اتاق خواب با وسایل جدید و امروزی مثل دلاور سفید مدرن ، آینه ی گرد بزرگ و پنجره های کوچیک چیده شده. در این طراحی از خطوط مشکی برای از بین بردن یکدستی رنگ سفید استفاده شده. استفاده از رنگ سفید همیشه باعث میشه نور منعکس بشه و فضا از اون چه که هست بزرگتر دیده بشه!


6. ساخت تخت‌خواب همراه با کمد 
ساخت تخت‌خواب به همراه کمد یکی دیگه از کارآمدترین ایده های طراحی برای اتاق خواب‌های کوچیکه! شما میتونین از نصف اتاق برای تخت و خواب و کمد استفاده کنین و نصف دیگش برای رفت‌ و آمد و وسایل دیگه باز باشه!


7. کمدهای باریک و بلند
با استفاده از کمدهای باریک و بلند ، فضای کمتری رو در اتاق‌خواب کوچیکتون اشغال کنین. استفاده از کمدهای بلند باعث میشه از تمام فضای اون راستا به خوبی استفاده بشه و بسیار کارآمدتر و بهتر باشه! در این اتاق خواب میز تحریر، کمد وتخت خواب در یک سمت اتاق‌خواب نصب شدن و این چیدمان باعث میشه فضای نسبتا بیشتری برای رفت و آمد باز شه!


8. نصب قفسه و آینه بالای تخت‌خواب
در این اتاق خواب بامزه از ترفندهای زیادی برای جمع و جور دیده شدن استفاده شده. همینطور که میبینین بالای تخت‌خواب یه قفسه نصب شده که هم میشه کتاب ها و وسایل رو داخلش قرار داد و هم بهش چراغ نصب کرد. پایین قفسه از یه آینه ی مستطیل شکل زیبا و شیک استفاده شده ، با نصب آینه در این قسمت میشه صبحا بعد بیدار شدن یه نگاهی به خودمون بندازیم و روزمون رو شروع کنیم!


9. آبی باحال
باحال ، دنج ، ترو تمیز و بامزه! ترکیب و تطابق آبی و خاکستری روشن در این اتاق بسیار جذاب و آرامش بخشه! قرار دادن تخت خواب در یک سمت اتاق باعث میشه فضای بیشتری برای رفت و آمد آزاد شه. کشویی که در زیر تخت‌حواب نصب شده ، کشوهای میز تحریر و قفسه های روی دیوار همگی به ایجاد فضای بیشتر در این اتاق کمک کردن!


10. قفسه های گوشه‌ی اتاق
اجازه ندین هیچ فضای قابل استفاده ای در اتاق به هدر بره! نصب قفسه  در گوشه ی اتاق میتونه کمک زیادی به جا دادن وسایلمون بکنه ، اما اکثر مواقع به راحتی از یاد میره! انجام این کار بسیار مفید و کارآمده. شما حتی میتونین چراغ خوابتون رو به این قفسه ها وصل کنین و کارایی اون رو دو برابر کنین . همه چی به خلاقیت ذهن شما بستگی داره!


11. ساخت پنجره سقفی در اتاق خواب
این اتاق خواب کوچیک اگه پنجره های سقفی رو نداشت ممکن بود خیلی بسته نشون داده بشه. اگه میتونین به سقف اتاقتون پنجره نصب کنین و اگر نه یک جفت چراغ بزرگ و پرنور جایگزینش کنین. وقتی نور وارد اتاق میشه ، دید بصری افزایش پیدا میکنه و اتاق از اون چیزی که هست بزرگتر دیده میشه! در انتهای این اتاق دو ردیف قفسه وجود داره ، این قفسه ها هم به راحتی دردسترسن و هم بدون اینکه اتاق رو شلوغ کنن بسیار کارآمدن!


12. درهای کشویی کمد دیواری
درهای کشویی یه ایده ی بسیار جذاب و فوق العادن ، چوب با استفاده از اونها ما دیگه نیازی به فضای اضافی برای باز کردن درها نداریم! این ایده برای اتاق خواب های بزرگ هم بسیار مناسبه ، چون هم خیلی شیکه و هم کارآمده!


13. رنگ سفید و سبک بوهو

در سبک بوهو این اتاق خواب از هیچ کمدی استفاده نشده و بسیارهم عالی بنظر میاد! در عوض کمد ، از جا رختی ، قفسه و جعبه استفاده شده.وقتی که لباس ها در جا رختی آویزون میشن ، نمای رنگارنگ زیبایی در اتاق به وجود میارن. رو تختی توری بافتنی، پرده نازک و لوستر چشمگیر یه زیبایی خاصی رو به اتاق اضافه کردن!


14. چیدن قفسه ها با یک سبک خاص
بهترین راه برای حل مشکل کمبود فضای افقی اینه که از فضای عمودی استفاده کنیم. این قفسه هایی که روی هم و کنارهم چیده شدن بسیار کارآمد و متغیرن! شما میتونین تمام دیوار رو با این قفسه ها پوشش بدین ، به سمت دیگری از اتاق انتقالش بدین ، روی جعبه ها نقاشی بکشین و یا از اونها به عنوان میز و صندلی استفاده کنین!


15. نصب تخت روی کمد 
وقتی فضای کافی برای کمد و کابینت ندارین ، هر دوشون رو در یک مکان قرار بدین. همینطور که داخل عکس میبینین ، این کمد و تخت روی هم ساخته شدن و در اتاق قرار گرفتن. این کار باعث شده فضای بیشتری آزاد شه و شما بتونین وسایل بیشتری زیر تخت جا بدین! همچنین یه چراغ خواب دیواری جذاب روی دیوار نصب شده !


16. پنجره سقفی 
پنجره ی سفقی باعث میشه نور طبیعی به اندازه ی کافی به اتاق بتابه و دید بصری افزایش پیدا کنه . این اتاق علاوه بر پنجره ی سقفی و دیواری ، دیوارهای سفید و دکوراسیون مینیمالی داره که فضارو کاملا شیک و صمیمی کرده!


17. دیوارهای آجری سفید
تمیز ، مرتب و راحت. بیاین روی چیزی که استایل این اتاق رو برجسته کرده تمرکز کنیم ، دیوارهای آجری سفید جذاب! این دیوارهای آجری به تازگی ترند شدن و طرفدارهای بسیار زیادی پیدا کردن ! با این استایل شما ظاهر متفاوت و جدیدی به اتاقتون میدین . این یه ایده ی فوق العادست!


18. سبک مراکشی 
سبک این اتاق مراکشیه و جزئیتاتی که داخلش به کار رفته حس جالبی به فضا داده ! لوستر طلایی، بالش های روشن، قالیچه ی جذاب و کلاسیک ، تابلوی رنگارنگ زیبا و زمین پارکت ، همگی تاثیر زیادی در زیبایی این اتاق خواب دارن.

 
منبع : renoguide.com.au

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم