فروشگاه مرکزی: مشهد، بین صاحب الزمان ۲۶ و ۲۸ فروشگاه برندس 05137051550

انتخاب بهترین کولرگازی برای خانه

2018/06/12 12:34:56 0 نظرات خرید,

 

هنگامی که هوا رو به گرمی می‌رود، کم‌کم به فکر استفاده از کولر میافتیم. اگر یک دستگاه تهویه هوای مطبوع مرکزی جوابگو نباشد، استفاده از کولری ارزان قیمت و کم‌مصرف می‌تواند برای خنک کردن یک یا دو اتاق جایگزین خوبی باشد.

اگر آماد هستید تا با گرما مقابله کنید، بدانید که تنها نیستید: بیش از 8 میلیون کولرگازی وجود دارند که می‌تواند شما را در این راه یاری کنند. به گفتهٔ Energy Star خانواده‌ها به‌طورمعمول 13 درصد از هزینه‌های سالیانهٔ خود را برای استفاده از وسایل تهویه مطبوع صرف می‌کند. برای همین مهم است که دستگاهی مناسب انتخاب کنید. یک دستگاه کوچک نمی‌تواند اتاق بزرگ شما را به‌خوبی خنک کند؛ و آن‌های که بیش‌ازاندازه بزرگ هستند رطوبت کافی باقی نمی‌گذارند و فضا را سرد و خشک می‌کنند.

نکاتی که هنگام خرید باید به خاطر داشته باشید:

میزان مصرف انرژی را بررسی کنید: مدل‌های جدیدتر از عایق بهتری استفاده می‌کنند و تمامی نقاط دستگاه به‌خوبی بسته است تا هوا به‌طور منظم از آن خارج شود و انرژی کمتری مصرف کنند.

به میزان صدای که تولید می‌کند توجه کنید: کولرهای عالی هستند که کاملاً ساکت باشند و تنهای صدای که از آن‌ها می‌شنوید صدای باد است. برخی از کولرها بر روی سرعت کم صدای کمی دارند ولی با قرار گرفتن روی درجهٔ بالا صدایشان درمی‌آید.

به نصب آن دقت کنید: اگر مدل‌های پنجره‌ای خریده باشید، مطمئن شوید به خوبی نصب شده است. اگر حس می‌کنید پنجره توان ندارد بهتر است سراغ مدل‌های دیواری بروید؛ و یادتان باشد دستگاه‌های که تولید گرما می‌کنند مانند تلویزیون یا لامپ را از کولر دور نگه‌دارید.

محل فیلتر را کنترل کنید: مطمئن شوید این امکان به راحتی قابل دسترس است. اگر به‌طور منظم فیلتر را تمیز کنید، دستگاه بهترین عملکرد خود را نشان خواهد داد.

خنک‌کننده‌های هوشمند را هم در نظر داشته باشید: برخی از سامانه‌های تهویه مطبوع هوشمند این امکان را به شما می‌دهند تا از هر مکان بتوانید دستگاه خود را کنترل و تنظیم کنید.

حواستان به گارانتی باشد: بعضی از کولرهای گازی دارای ضمانت طولانی‌تری از دیگران هستند. حتمی هنگام خرید یک دستگاه جدید سایت سازندهٔ آن را بررسی کنید و از فروشنده دربارهٔ ضمانت آن بپرسید.

نوع کمپرسور کولرگازی را مد نظر قرار دهید:

  • سیلندر پیستونی مخصوص هوای معتدل
  • سیلندر پیستونی (تروپیکال) مخصوص هوای استوائی
  • روتاری مخصوص هوای معتدل
  • روتاری (تروپیکال) مخصوص هوای استوائی

محیط مورد استفاده را اندازه بگیرید

قبلاً از آنکه به سراغ تعیین بودجه بروید، شروع کنید به اندازه گیری اتاق یا ناحیه‌ای که می‌خواهید دستگاه را قرار دهید. طول، عرض و ارتفاع را در اندازه بگیرید تا حجم کلی را به دست آورید. علاوه بر ابعاد اتاق، راهروها و درهای که قرار است کولر از آن بگذرد را نیز در نظر داشته باشید.

علاوه بر آن:

  • اگر اتاق شما بسیار سایه گیر است، 10 درصد از ظرفیت کم کنید.
  • اگر اتاق بسیار آفتاب گیر است، 10 درصد به ظرفیت آن اضافه کنید.
  • اگر از اتاق بیش از دو نفر استفاده می‌کند، به ازای هر فرد اضافی 600Btu در نظر بگیرید.
  • اگر از دستگاه در آشپزخانه استفاده می‌کنید، به میزان ظرفیت مورد نظر 4000Btu اضافه کنید.

British Thermal Unit: واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تأسیسات برودتی و حرارتی است. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از 60 درجه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند.

کدام مدل برای شما مناسب است؟

اگر قصد دارید تنها یک محیط کوچک را خنک کنید بهتر سراغ مدل‌های پنجره‌ای بروید. با این حال مدل‌های پرتابل و ایستاده نیز برای اتاق‌ها و اداره‌ها مناسب هستند و اکثر آن‌ها چرخ دارند تا جابه‌جایی آسان‌تر باشد.

مدل‌های اسپیلیت بدون داکت، یک راه هوشمندانه برای اضافه کردن تهویه مطبوع به اتاق‌ها است، دیگر احتیاجی نیست پنجره یا دیواری را خراب کنند و راحت روی دیوار نصب می‌شود. همچنین این دسته از محصولات علاوه بر آنکه به خوبی خنک می‌کنند، صدای بسیار آرامی دارند. البته این مدل‌ها نسبت به پنجره‌ای و پرتابل گران‌تر ولی نسبت به یک دستگاه خنک کنندهٔ مرکزی ارزان‌تر هستند.

ویژگی‌های هوشمند بدرد بخور:

تمامی دستگاه‌های تهویه مطبوع کار خنک کردن را به خوبی انجام می‌دهند. علاوه بر این بعضی از آن‌ها به موبایل شما وصل می‌شوند و دیگر نیازی به استفاده از کنترل نیست. مدل‌های جدید پنل‌های لمسی دارند و می‌توانید به راحتی جهت باد را تغییر دهید. البته هنگام انتخاب مسیر باد حتماً به طراحی اتاق خود توجه داشته باشید. در برخی مدل‌های هوشمند این حالت وجود دارد که سر زمان معین به صورت خودکار روشن شوند تا وقتی به خانه می‌رسید از هوای خنک لذت ببرید.

ترجمه شده از: consumerreports.org

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم