تهران پرداخت درب منزل

راهنمای خرید اجاق گازی و برقی

نوشته شده توسط naeme boromand 2019/11/02 16:07:59 0 نظرات

راهنمای خرید اجاق گازی و برقی


اجاق گاز جزء اساسی ترین لوازم آشپزخانه محسوب می شود بطوریکه نبود آن زندگی روزمره را مختل میکند. بنابراین ضروری است قبل از اقدام به خرید، اطلاعات کافی راجع به آن را کسب نمایید. اجاق ها بطور کلی به دو دسته ی برقی و گازی تقسیم می شوند که هر کدام از این ها سازوکار مخصوص به خود را دارند. دانستن نحوه عملکرد و اشتعال آن ها می تواند در روند خرید کمک کننده باشد.

 

اجاقِ گازی

 

راهنمای خرید اجاق گازی


وقتی از اجاقِ گازی استفاده می کنید گاز طبیعی از منبع گاز شهری وارد یک محفظه می شود و از آن جا به داخل لوله متصل به شمعک هدایت می شود. درون لوله با هوا، که لازمه ی احتراق است، مخلوط می شود تا به مشعل برسد. در آن جا به کمک جرقه، آتش میگیرد تا انرژی مورد نیاز برای پخت و پز فراهم گردد. اجاق گازها حاوی یکی از دو نوع سیستم جرقه زنی ، چراغ خلبان یا سیستم جرقه زن الکترونیک هستند. چراغ خلبان یک شعله آبی است که دائما در حال سوختن است و در نزدیکی مشعل قرار دارد. از آن جا که همیشه روشن است، گاز بیشتری نسبت به سیستم جرقه زن الکترونیکی استفاده می کند. اما سیستم جرقه زن الکترونیکی تنها هنگام روشن شدن مشعل جرقه می زند.
 یکی از مشکلات اجاق های گازی نشت گاز است. بسیاری از اجاق گاز های امروزی مجهز به ابزاری به نام ترموکوپل هستند. ترموکوپل در مجاورت جرقه زن قرار میگیرد و برای بالا بردن امنیت از آن استفاده می شود. سازوکار این وسیله به این صورت است که از تجمع گاز و خطر آتش سوزی و انفجار جلوگیری میکند، همچنین هنگام سوختن غذا و خاموش شدن شعله جریان گاز را قطع میکند. بنابراین خطر انتشار گاز را از بین می برد.


 اجاقِ برقی

 

راهنمای خرید اجاق برقی 


 اجاقِ برقی ، جریان الکتریکی ( برق ) را به انرژی گرمایی تبدیل می کند و به وسیله گرمای تولید شده غذا پخته می شود. در این اجاق ها ابزاری به نام ترموستات قرار دارد. ترموستات کنترل کننده الکتریکی خودکار است. هنگامی که دما به نقطه ی تنظیم شده برسد، ترموستات مدار برقی دستگاه را قطع میکند. وقتی  دما ۳ تا ۵ درجه پایین باشد، دوباره مدار را وصل میکند و دستگاه روشن می شود.


 اجاقِ برقی نسبت به اجاق گازی دارای چند مزیت است :


•    چون با برق کار میکند، خطر نشت گاز وجود ندارد
•    انتقال گرما تا ۵۰ درصد سرعت میابد
•    گرما به صورت یکدست تر روی تابه یا قابلمه پخش می شود
•    تنظیم درجه ی حرارت راحت تر است
•    دما دقیق تر تنظیم می شود 


 از نظر بهره وری انرژی، اجاق های گازی عملکرد بهتری دارند، بطوریکه برای تولید و انتقال برق در اجاق های برقی حدود سه برابر انرژی لازم است. همچنین با اجاق برقی نمیتوان به خوبی غذا را سوخاری و برشته کرد به همین دلیل برای داشتن غذا های متنوع، طرفداران این سبک از غذاها اجاق گازی را ترجیح می دهند.
 البته باید توجه داشت که هر دو اجاق گازی و برقی مزایا و معایبی دارند و انتخاب نهایی به نحوه ی استفاده شما از اجاق بستگی دارد.

 

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم