تهران پرداخت درب منزل

12 ترفند برای تمیز کردن وسایل منزل

نوشته شده توسط مهدیه کلانتری 2019/05/14 18:45:03 0 نظرات

امروز قصد داریم در این مقاله در خصوص ترفند های ساده و کارآمد برای تمیز کردن منزل با استفاده از مواد و وسایل و تجهیزات خانگی صحبت کنیم. شما در این مقاله خواهید آموخت همیشه هم به خرید مواد شیمیایی عجیب و غریب و البته مضر و پر هزینه نیاز ندارید و با مواد خانگی و در دسترس هم می توانید بهترین نتیجه را برای تمیز کردن مکان ها و وسایل داخل منزل استفاده کنید.

 


۱۲ ترفندی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت به شما روش های تمیز کردن منزل به روش های ساده، جذاب و البته بسیار کاربردی را آموزش می دهد. هرچند شاید باور آن ها برای شما غیرممکن باشد ولی باید بدانید که تمامی این روش های بسیار کاربردی و جذاب قبلا تست شده اند و از تاثیر آن ها شگفت زده خواهید شد .
1. تمیز کردن ملحفه و از بین بردن بو
با گذر زمان تمامی ملحفه و پتو ها کثیف می شوند. معمولا هم تنها راه تمیز کردن آن شست و شوی آن ها به صورت دستی و یا با ماشین است که کار سخت و زمانبری است. شما می توانید آن ها را بدون شست و شو همانند روز اول مجدد تمیز کنید. برای این کار مقداری جوش شیرین بر روی قسمت های کثیف بپاشید و سپس آن را برای چند ساعت به همان صورت رها کنید و بعد با استفاده از سری مناسب جاروبرقی آن را جارو کنید.
2. تمیز کردن تخته آشپزخانه

حتما شما هم تا به حال متوجه شده اید که بعد از مدتی استفاده از تخته های آشپزخانه و خُرد کردن مواد مختلف رنگی روی آن، کم کم رنگ آن تغییر می کند و شکل ناخوشایندی دارد. برای رفع این مشکل تنها کافیست از ترکیب نمک و آبلیمو کمک بگیرید. از تاثیر آن متحیر خواهید شد. مقداری نمک بر روی تخته پاشیده و سپس با یک لیموی نصف شده بر روی آن بکشید تا کثیفی ها بر طرف شود. پس از کشیدن لیمو بر روی تمامی نقط آن را با داغ، آب بکشید. از تمیزی آن متحیر خواهید شد.
3. تمیز کردن اتو

 


با اتو کردن لباس ها با پارچه های مختلف و یا حتی سوزاندن لباس ها با اتو لکه و جای سوختگی بر کف آن باقی می ماند که با داغ شدن مدام اتو، این لکه ها و کثیفی ها می تواند هنگام اتو کردن لباس ها باعث ایجاد لکه روی آن ها شود. برای از بین بردن این لکه شما میبایست آب داخل اتو رو کاملا خالی کرده و سپس مقداری نمک بر روی یک کاغذ برزید، حال دمای اتو را بالا برده و اتو را بر روی نمک ها بکشید وکمی از فشار دستان کمک بگیرید. با انجام این کار شگفت زده خواهید شد.
4. ظروف و وسایل نقره
برای تمیز و براق کردن ظروف و وسایل نقره تنها کافیست آب را جوش آورده و سپس فویل آلومنیومی داخل آن بیندازید و در نهایت مقداری نمک. حال آن ظرف یا شئ نقره را مدتی داخل آن بیندازید و نگه دارید و خارج کنید. از نتیجه شگفت زده خواهید شد. همچنین وجود یک یا چند گچ در محیطی که نقره را نگهداری می کنید از کدر شدن آن ها جلوگیری میکند.
5. از بین لکه چرب از روی لباس
حتما شما می دانید که تمیز کردن لکه های چرب از روی لباس تا چه اندازه سخت است. تنها کافیست بر روی لکه مقداری گچ کشیده و این کار را چند بار تکرار کنید. حال مدتی به آن فرصت دهید و بعد از چند ساعت خواهید دید گچ بیشتر روغن را جذب خود کرده است و لباس شما تنها به یک شست و شوی ساده احتیاج خواهید داشت. البته این روش برای لکه های تازه بیشتر جواب خواهد داد
6. تمیز کردن پرده کرکره ای
گاهی تمیز کردن پرده های کرکره ای زمان بر و طاقت فرساست. در این جور مواقع به صورت نرمال دانه دانه پره ها را با دستمال تمیز می کنید که ممکن است سخت باشد. تنها کافیست دست خود را داخل جوراب کرده و سپس به راحتی تنها دست خود را از میان پره ها عبور دهید.
7. تمیز کردن تابه های سوخته

 برای تمیز کردن تابه و یا ظروفی که در آن ها زیاد سرخ کردنی استفاده می کنید و لکه های سوخته در آن زیاد است مقداری نمک داخل ظرف ریخته و پس از چند دقیقه به وسیله دستکش خوب آن نمک را بر کف ظرف بکشید تا جرم ها را از بین ببرد. این روش برای ظروف تفلون توصیه نمی شود.

8. لکه های فرش و موکت
اگر لکه هایی بر روی فرش یا موکت شما مشاهده می شود شما در اولین اقدام باید به تمیز کردن آن در کوتاه ترین فاصله اقدام کنید. ولی اگر لکه باقی ماند شما می توانید دو قسمت سرکه و یک قسمت آب را با هم ترکیب و سپس بر روی لکه اسپری کنید حال یک پارچه نم دار بر روی آن بیندازید و در نهایت اتو بخار را بر روی آن بکشید و ۳۰ ثانیه نگه دارید.
9. تمیز کردن سینک

 


همیشه سینک ها در آشپزخانه می توانند دردسرساز باشند چون به راحتی تمیز نمی شوند. داخل سینک مقداری جوش شیرین بریزید و سپس با یک مسواک کهنه آن را تمیز کنید، برای از بین بردن تیرگی ها و بوی اطراف دهانه سینک هم می توانید از مقداری آب لیمو و مسواک کمک بگیرید.
10. تمیز کردن پنجره ها

برای این کار، روش معمول و البته درست همان استفاده از روزنامه است و این روزنامه بهتر از هر دستمال دیگری این کار را برای شما انجام می دهد.
11. تمیز کردن توستر
شاید بهترین وسیله برای تمیز کردن توستر ها همان استفاده از مسواک های قدیمی باشد که البته کمی هم محکم و زبر باید باشد. به راحتی به تمامی قسمت ها دسترسی خواهید داشت.
12. تمیز کردن مایکرویو

 

برای تمیز کردن مایکروویو یک اسفنج را داخل آب و صابون کف کرده زده و سپس آن را داخل مایکروویو قرار داده و با درجه حرارت پایین تنها ۳۰ ثانیه اجازه دهید داخل آن باشد و حال درب مایکروویو را باز و آن را از برق جدا کرده وسپس با همان اسفنج شروع به تمیز کردن محیط داخل آن کنید.
 

منبع: thespruce

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم