تهران پرداخت درب منزل

روش صحیح تمیز کردن مخلوط کن برقی

نوشته شده توسط مهدیه کلانتری 2019/05/29 12:46:43 0 نظرات

وسایل مختلف برقی برای راحت تر شدن کار‌ها در آشپزخانه و کمک به آشپزی و اهالی خانه طراحی شده است. یکی از این وسایل بسیار محبوب مخلوط کن برقی است که بیشتر افراد به طور مکرر از آن استفاده می کنند. اگر بعد از هر بار استفاده، مخلوط کن را به خوبی تمیز کنید کار خود را راحت کرده‌اید. برای تمیز کردن اساسی  یک بار در ماه از تمیزکننده ‌های قوی‌ تر استفاده کنید. فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی برندس در این مقاله روش ‌های تمیز کردن مخلوط کن با انواع محلول‌های تمیز کننده دست ساز و تمیزکننده‌ های تجاری را مرحله به مرحله به شما آموزش می‌دهد.

 


مرحله اول: تمیز کردن پارچ مخلوط کن برقی
1. پارچ مخلوط کن را تا نصفه با آب گرم پر کنید. سپس چند قطره مایع ظرف شویی داخل آب بریزید. در پارچ مخلوط کن را ببندید، مخلوط کن را روشن کنید و یک دقیقه منتظر بمانید. حتما دقت کنید که آبی که داخل مخلوط کن می ریزید دمای بالایی نداشته باشد، آب جوش با حرارت بالا می تواند به مخلوط کن های برقی صدمه بزند. 
2. اگر لکه‌ای روی شیشه پارچ مخلوط کن باقی ماند، برای تمیز کردن آن از دو برش لیمو تازه استفاده کنید. درون مخلوط کن را با آب گرم تا نیمه پر کنید، چند قطره مایع ظرف شویی و دو برش لیمو داخل آن بریزید. درب پارچ مخلوط کن را ببندید و به مدت یک دقیقه آن را روشن کنید.
توجه: می‌توانید به جای لیمو از دو قاشق غذا خوری سرکه سفید استفاده نمایید.
3. بعد از انجام این دو مرحله اگر هنوز روی پارچ مخلوط کن لکه ‌های سفت و سخت مواد غذایی وجود داشت، روی یک اسفنج مناسب چند قطره مایع ظرف شویی بریزید و پارچ را با اسفنج خوب شست و شو دهید.
4. اگر مخلوط کن برقی بسیار کثیف شده و روش های قبلی به خوبی کارساز نبود، یک فنجان سرکه سفید درون پارچ مخلوط کن بریزید، چند قطره مایع ظرف شویی به آن اضافه کنید و حدود نصف فنجان جوش شیرین را با این مواد ترکیب کنید. درب مخلوط کن را بسته و برای یک دقیقه روشن کنید. حداقل ۸ ساعت صبر کنید تا این محلول داخل مخلوط کن بماند. سپس این محلول را درون سینک ظرف شویی بریزید و مخلوط کن را کاملا با آب شستشو دهید تا اثرات محلول تمیز کننده دست ساز از روی پارچ مخلوط کن پاک شود.

5. بعد از انجام مراحل تمیز کاری، پارچ مخلوط کن را کاملا با آب بشویید، آن را برعکس روی یک حوله کاغذی قرار دهید و بعد صبر کنید تا در هوای آزاد خشک شود.
مرحله دوم: تمیز کردن پایه مخلوط کن

 


1. درون یک ظرف مقداری آب گرم و چند قطره مایع ظرف شویی بریزید. با یک اسفنج یا حوله این محلول را روی پایه مخلوط کن بکشید و گرد و غبار و آلودگی‌های آن را به خوبی پاک کنید.
توجه: هرگز پایه برقی مخلوط کن را با آب نشویید زیرا آب ممکن است موتور دستگاه مخلوط کن را خراب کند.
2. سپس با یک دستمال و حوله مرطوب مواد شوینده را از روی پایه مخلوط کن پاک کنید. 
توجه: سعی کنید قبل از اینکه لکه مواد غذایی روی پایه خشک شود، آن را با دستمال سریع پاک کنید. لکه مواد غذایی بعد از خشک شدن سفت و چسبنده می‌شود و پاک کردن آن بدون آب کار دشواری است.
3. برای پاک کردن دکمه ‌های پایه مخلوط کن، از الکل و یک گوش پاک کن استفاده کنید. گوش پاک کن را درون الکل فرو برده و اطراف و شکاف بین دکمه‌ها را به خوبی تمیز کنید.
مرحله سوم: تمیز کردن تیغه مخلوط کن برقی
1. در این مرحله از تمیز کردن مخلوط کن برقی، باید تیغه مخلوط کن را از پارچ جدا کنید. البته در صورتی این کار را انجام دهید که در مرحله شستشوی پارچ، تیغه به خوبی تمیز نشده باشد.
پایه پارچ مخلوط کن را بچرخانید تا تیغه از آن جدا شود. سپس این تیغه را با مایع ظرف شویی و مسواک و یا فرچه ی کوچک شست و شو دهید و با آب مواد شوینده را از روی آن کاملا پاک کنید.
2. اگر تیغه مخلوط کن خیلی کثیف شده و به راحتی پاک نمی‌شود، تیغه را از پارچ جدا کنید، درون یک کاسه یک لیتر آب بریزید و نصف یک قرص ماشین ظرف شویی یا قرص پلاستیک را درون آن قرار دهید. سپس تیغه را درون کاسه آب بگذارید. حداقل یک ساعت صبر کنید تا تیغه درون این محلول خوب تمیز شود.
توجه: قرص پلاستیک، یک قرص تمیزکننده و ضد باکتری تجاری است که می توانید آن را از داروخانه یا فروشگاه‌ های مواد غذایی تهیه نمایید.
3. واشر پایه تیغه مخلوط کن را بردارید و با استفاده از گوش پاک کن و چند قطره روغن زیتون یا روغن معمولی، واشر را روغن کاری کنید. این کار باعث بالا رفتن طول عمر واشر و حفظ خاصیت انعطاف پذیری آن می‌شود.

منـبع : wikihow
 

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم