استفاده از ماشین لباسشویی ( بخش اول)

2018/09/19 17:20:33 0 نظرات

چگونه از یک لباسشویی استفاده کنیم


ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی فوق‌العاده راحت و آسان است. اما اگر اولین بار است که از آن استفاده می‌کنید هیچ نترسید چون می‌توانید با قدری استفاده از آن روش کار با آن را یاد بگیرید. یاد بگیرید که کدام یک از مواد شوینده و نرم کننده مناسب برای کدام نوع لباس مناسب است، و از رنگ‌های لباس‌هایتان از رنگ پریدگی یا سفید شدن جلوگیری کنید.

 


1برچسب‌ها را برای پیدا کردن دستورالعمل شستشوی مخصوص خود لباس  برسی کنید. اغلب لباس‌ها قابلیت شستشو دارد. اما نکته مهم این است که با چه آب یا با جه مایع و پودری شستشو شود. بعضی از لباس ها ممکن است بعد از شسته شدن با آب ولرم و داغ کوتاه شوند. برخی از لباس‌ها را ممکن است بتوان با سفید کننده شست اما بعضی دیگر را نمی‌توان با سفید کننده شست. و برخی از لباس‌ها را نمی‌توان با هم شست. مثلاً نمی‌توان برخی از لباس‌های ابریشم و ظریف را با بقیه لباس‌ها شست. همیشه با دقت به برچسب لباس‌ها دقت کنید.

 •  لباس‌هایی که "فقط با دست شستشوی شود" و یا " بدون آب تمیز شود" را برچسب گذاری کنید و کنار بگذارید.
 •  در بیشتر پیراهن‌ها، برچسب‌های مراقبت از لباس در سمت چپ پیراهن یا داخل ناحیه گردن قرار دارند.
 •  در بیشتر شلوار، برچسب‌های مراقبت از لباس در داخل پشت شلوار قرار دارد.

 

 


2. لباس‌هایی را که رنگ شده است و رنگی است را از لباس‌های دیگر جدا کنید. زیرا اغلب این لباس‌ها زمانی که در لباسشویی قرار می‌گیرند رنگ پس می‌دهند و به کل لباس‌ها آسیب می‌رسانند. هنگامی که می‌خواهید لباس‌های خود را جدا کنید. معمولاً آنها را نسبت به درجه روشنایی آنها صورت می‌گیرد. یعنی رنگ‌های روشن را از رنگ‌های تیره جدا می‌کنند. روش دیگر برای جدا کردن این است که آنها را بر اساس اندازه رنگ شده بودن جدا کنید. یعنی لباس‌هایی که بیشتر رنگی هستند را از بقیه جدا کنید.

 •  لباس‌های تیره شامل رنگ‌های سیاه، خاکستری، بلوز تیره، قرمزهای تیره و بنفش‌های تیره می‌باشد.
 •  لباس‌های روشن  شامل رنگ‌های پاستیل مانند سفید، ، زرد، بلوز نور، سبز نور و اسطوخودوس است.
 •  شلوار جین یا پیراهن‌های تیره مخصوصاً رنگ آنها را از بین می‌برد و باید در بار جداگانه خود شسته شوند.

 

 


3. لباس‌های خود را نسبت به نوع پاچه مرتب کنید. علاوه بر این یا به طور خلاصه، شما می‌توانید لباس‌های خود را از سایش و پاره شدن در ماشین لباسشویی با دسته بندی پارچه‌های سنگین‌تر از پارچه‌های سبک وزن محافظت کنید بیشتر ماشین لباس شویی ها لباس‌های خود پرت می‌کنند که این باعث می‌شود که این سایش بین لباس‌های سبک و ظریف با لباس‌های خشن شود. همچنین درجه حرارت و تنظیمات برای لباس های ظریف و سبک متفاوت است

 •  لباس‌های ظریف  مانند لباس زیر زنانه، جوراب شلواری، و ابریشم قابل شستشو باید به طور جداگانه شسته شود.
 •  پارچه‌های سنگین شامل اقلامی مانند شلوار پنبه‌ای سنگین، حوله‌های حمام، کت‌ها یا ژاکت می‌باشد.
 •  اگر بخواهید لباس‌ها را به نسبت پارچه جدا کنید، می‌توانید مقدار زیادی انرژی و پول را نسبت به تفکیک لباس بر اساس رنگ ذخیره کنید.

 

 


4. لباس‌های ظریف را می‌توانید در کیسه لباس‌های ظریف بگذارید. به جای شستن جداگانه لباس‌های ظریف، شما می‌توانید لباس‌های ظریف  را در کیسه‌های شستشوی  سوراخ دار قرار دهید تا از سایش و پاره شدن آن محافظت شود. کیسه‌های شستشوی سوراخ دار می‌توانند در اندازه‌های مختلف باشند اما معمولاً برای محافظت از یک یا چند قطعه لباس استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند با یک بار نرمال شسته شوند.

 •  کیسه‌های شستشوی لباس‌ها را از لباس‌های رنگی محافظت نمی‌کند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را با بارهای مشابه رنگی شستشو می‌دهید. در اغلب موارد، لباس‌های ظریف رنگ نمی‌دهند  و شما می‌توانند به راحتی شستشو داده شوند.

 

 


5.لباس‌هایی که لک دارند را جدا کنید. بعضی از لکه‌ها قبل از اینکه شما بتوانید آنها را در شستشوی از بین ببرید باید حتماً درمانی خواصی روی آنها صورت بگیرد. لکه‌های معروفی که نیاز دارند قبل از شستشوی درمان شوند اغلب لکه‌های گریس و روغن هستند.

 •  از شستن یا خشک کردن لباس‌هایی که لکه دارند جدا خودداری کنید. برخی از لکه‌ها زمانی تثبیت می‌شوند که گرما اضافه می‌شود و باعث می‌شود آنها را حذف نشوند.

 

منبع : wikihow

 

قسمت دوم این موضوع

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم