تهران پرداخت درب منزل

سولاردام و فرق آن با مایکروویو

نوشته شده توسط naeme boromand 2019/10/20 15:05:25 0 نظرات

سولاردام و فرق آن با مایکروویو

محققان و دانشمندان در طی مطالعات انجام شده به این نتیجه رسیدند، که اگر بتوان مدت زمان پخت غذا را کاهش داد میتوان به گونه ی بهتری از مواد مغذی موجود در غذا بهره برد.
مایکروویو و سولاردام هر دو جزء محصولاتی هستند که به کمک امواج الکترومغناطیسی در مدت زمان کمتری نسبت به اجاق گاز، میتوانند غذا را بپزند. متخصصان تغذیه بر این باورند این دو محصول به دلیل تخریب کمتر ریز مغذی های موجود در مواد غذایی، مناسب برای انواع پخت و پز هستند. در کنار همه ی شباهت هایی که میان این دو محصول وجود دارد، تفاوت های آشکاری نیز میانشان یافت میشود. در ادامه برای مقایسه ی بهتر توضیحاتی را در رابطه با هر کدام از آن ها ارائه‌ میدهیم.


 

سولاردام و فرق آن با مایکروویونحوه ی کار مایکروویو
 

مایکروویو یک نوع اجاق برقی است که از طریق تابش امواج و به لرزش درآوردن مولکول ها، غذا را گرم میکند. نحوه ی سازوکار این دستگاه به این صورت است که در داخل جعبه ی فلزی قوی یک مولد مایکروویو ( امواج الکترومغناطیسی کوتاه ) به نام مگنترون وجود دارد. هنگامی که شما شروع به پخت و پز میکنید، مگنترون برق را از پریز برق گرفته و آن را به امواج رادیویی تبدیل میکند. مگنترون این امواج را از طریق کانالی به نام راهنمای موج، به درون محفظه ی مواد غذایی هدایت میکند. این امواج در برخورد با مواد گوناگون سه رفتار متفاوت را از خودشان نشان میدهند. از مواد غیر فلزی همانند پلاستیک و شیشه عبور میکنند، در برخورد با مواد فلزی منعکس میشوند و جذب موادی میشوند که دارای آب هستند ( مانند غذا ها ).
مواد غذایی روی یک صفحه ی چرخدار قرار میگیرند و به آرامی میچرخند به طوری که همه ی مولکول ها به مقدار یکسانی از امواج منتشر شده بهره مند شوند. این امواج به غذا نفوذ میکنند و با عبور از آن مولکول های داخل آن را مرتعش میسازند مولکول های به ارتعاش درآمده بر اثر انرژی جنبشی گرم میشوند و دمای آن ها بالا میرود لرزش سریع تر مولکول ها باعث میشود غذا داغ تر شود. 

 

سولاردام و فرق آن با مایکروویو

 

سولاردام و فرق آن با مایکروویو
 

سولاردام فناوی ابداعی کمپانی ال جی ، که ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج گرمایش نوری است. در سولاردام علاوه بر سیستم پخت مایکروویو، المنت های نوری نیز به آن اضافه شده است. برای مثال در بالای محفظه ی پخت فر یک هیتر زغالی قرار گرفته است. این هیتر نوعی المنت نوری است که این امکان را میدهد تا غذا سریع تر و عمیق تر گرما را جذب کند. همچنین باعث می شود  پوست بیرونی غذا ترد باشد در حالی که داخل آن آبدار هست. در سولاردام فناوری grilling in out door  نیز کار گذاشته شده است. که باعث صرفه جویی در انرژی تا 20 درصد و زمان تا 30 درصد میشود. سرعت بالای پخت در سولاردام موجب میشود تا مواد مغذی موجود در غذا بیشتر حفظ شده و غذا مغذی تر و خوش مزه تر شود. در مجموع اگر علاقه مند هستید سرعت، کیفیت، طعم و ویژگی های ظاهری و باطنی غذا را بهبود ببخشید، میتوانید سولاردام را در فهرست خریدتان داشته باشید.
 

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم