جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

نوشته شده توسط naeme boromand 2020/08/05 12:29:46 0 نظرات

جرم گیری و رسوب زدایی لباسشویی

 

به طور معمول بعد از مدتی استفاده از هر نوع ماشین لباسشویی باید آن را رسوب زدایی و جرم گیری کرد. این کار علاوه بر بازیابی قدرت شست و شو، باعث ایجاد بوی مطبوع دستگاه و همچنین عدم آسیب به لباس ها خواهد شد.
در این مقاله صفر تا 100 رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی را به شما آموزش خواهیم داد. 

 

چه زمانی به سراغ جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی برویم؟ 


1.اگر لباسهایتان مانند قبل تمیز نمیشوند: این یکی از فاکتور های احتمالی رسوب گرفتگی ماشین لباسشویی است. در صورتی که شما به این علائم بی تفاوت باشید ممکن است خطر آلرژی یا ابتلا به بیماری های پوستی به دلیل تمیز نشدن کامل لباس ها در شما افزایش یابد. 
2. بوی نامطبوع دستگاه و لباس های شسته شده: اگر با این علامت مواجه شدید بهتر است که به سراغ جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی بروید. این بوی نامطبوع به دلیل رشد باکتری ها درون لباسشویی ایجاد شده است. 

 

 نحوه رسوب زدایی ماشین لباسشویی 
 

 مواد مورد نیاز:
 

۲ پیمانه سرکه
۱/۴ پیمانه جوش شیرین
۱/۴ پیمانه آب
۱ عدد اسفنج

ابتدا جوش شیرین و آب را باهم ترکیب کنید . سپس سرکه را به آن اضافه کنید و به همراه اسفنج به سراغ ماشین لباسشویی بروید. 
حالا این محلول را داخل ماشین لباسشویی بریزید و مقداری آب داغ با درجه حرارت بالا به آن اضافه کنید و درب لباسشویی را ببندید.
لباسشویی را روشن کنید و اجازه دهید یکبار روند شستشو را به طور کامل طی کند. این کار باعث جدا شدن رسوبات از دیواره لباسشویی خواهد شد. 
حالا با لستفاده از اسفنج تمیز دیواره ی لباسشویی را به آسانی تمیز کنید. 

 

 نحوه جرم گیری لباسشویی 
 

1.جرم گیری دریچه مواد شوینده : محفظه مواد شوینده را خارج کنید و با استفاده از یک مایع جرم گیری و به کمک یک مسواک کهنه آن را تمیز کنید. 

2.جرم گیری لاستیک دور درب: پس از هربار شستشو لاستیک دور درب را به کمک اسفنج تمیز و مواد شوینده تمیز کنید. 

 

جرم گیری و رسوب زدایی لباسشویی


3.جرم گیری فیلتر: به کمک دفترچه راهنما فیلتر ماشین لباسشویی را پیدا کنید و طبق روال قبل با مایع جرم گیر و مسواک تمامی آشغال ها و موادباقی مانده را از آن خارج کنید.

4.جرم گیری دیگ ماشین لباسشویی: با استفاده از یک قرص جرمگیر و مقداری آب داغ و طر کردن روند شستشو توسط ماشین لباسشویی همانطور که رسوب زدایی گفته شد میتوانید تمامی جرم ها را از لباسشویی خود پاک کنید. 

 

جرم گیری دیگ لباسشویی

 

 نکته نهایی 

بهتر است جرم گیری و رسوب زدایی را به طور میانگین هر دو الی 3 ماه یکبار انجام دهید تا لباسشویی شما همیشه با توان و کیفیت اولیه باقی بماند. 
 

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم