4 روش مناسب برای تمیز کردن مایکروفر

نوشته شده توسط مهدیه کلانتری 2019/01/31 22:34:40 0 نظرات

مایکروفر وسیله‌ای هست که خیلی از ماها در منزلمون از اون برای آماده کردن غذا استفاده می‌کنیم، اما این وسیله هم مثل هر لوازم خانگی دیگه ای، نیاز به تمیز کردن داره و اگه به روش درستی تمیز نشه، ممکنه دچار بوی بدی بشه و کارایی اون پایین بیاد. در این مطلب به چند روش کاربردی برای تمیز کردن مایکروفر اشاره می کنیم.

1. استفاده از سرکه
برای استفاده از این روش، یک کاسه یا یک شیشه مناسب برای مایکروفر رو تا نیمه با آب پر کنین. بعد یک قاشق پر هم سرکه‌ی سفید به اون اضافه کنین. بعد از اون، این محلول رو داخل مایکروفر قرار بدین و مایکروفر رو به ‌مدت ۵ دقیقه روشن کنین.

درصورتی‌که مایکروفر شما توان بالایی داشته باشه، شاید بهتر باشه این زمان رو کمتر کنین. بعد از مدتی، بعد از روشن کردن مایکروفر، شاهد بخار کردن محلول خواهین بود. سپس محلول رو از داخل مایکروفر خارج و با یک دستمال نرم و تمیز، داخل اون رو تمیز کنین. میبینین که تموم کثیفی ‌ها، به ‌سادگی تمیز می‌شن. همچنین محفظه شیشه‌ای داخل مایکروفر رو هم خارج کنین و مثل یک ظرف، اون رو بشورین تا تموم قسمت ‌های مایکروفر تمیز بشن.

2. استفاده از لیمو
یک لیمو رو نصف کنین و بعد روی یک بشقاب مناسب برای مایکروفر قرار بدین و یک قاشق هم آب به اون اضافه کنین. بعد مایکروفر رو برای یک دقیقه یا تا زمانی که داخل آن پر از بخار شه، روشن کنین.

بعد داخل مایکروفر رو با یک دستمال تمیز و نرم پاک کنین و بشقاب مخصوص اون رو هم بشورین. حتی می‌تونین لیمویی رو که داخل مایکروفر استفاده کردین، به قسمت ‌های ریزتری خرد کنید و داخل سطل زباله بندازین تا بوی بد زباله ‌ها رو بگیره.

3. استفاده از مایع ظرف ‌شویی
یک کاسه مناسب برای مایکروفر رو با آب گرم پر کنین و به میزان لازم مایع ظرف‌شویی به اون اضافه کنین. سپس این کاسه رو داخل مایکروفر قرار بدین و به ‌مدت یک دقیقه یا تا زمانی که داخل مایکروفر پر از بخار شه، دستگاه رو روشن کنین. مثل روش‌های قبلی، بعد از این مدت با یک اسفنج تمیز داخل مایکروفر رو تمیز کنین.

4. استفاده از مایع مخصوص تمیز کردن شیشه

داخل یک کاسه، مایع مخصوص تمیز کردن شیشه با آب گرم رو، طوری ترکیب کنین که مایع تمیز کردن شیشه، دو برابر آب باشه. سپس یک اسفنج رو وارد این محلول کنین و با اون، داخل مایکروفر رو به‌صورت کامل تمیز کنین.

البته در حین انجام این کار، مطمئن شین که مایکروفر به برق وصل نشده باشه. همچنین مطمئن شین که تمام قسمت ‌های داخلی مایکروفر رو با دقت تمیز کنین چون که کثیفی ‌ها می‌تونن در تمام نقاط داخلی مایکروفر وجود داشته باشن.

بعد از این کار با یک دستمال تمیز و تقریبا خیس، داخل مایکروفر رو تمیز کنین و مطمئن شین که تموم نشانه ‌های مربوط به محلول از داخل مایکروفر پاک شده باشن، چون این محلول مواد شیمیایی داره و می‌تونه روی غذای شما تأثیر بذاره. درنهایت یک بار هم با دستمال خشک مایکروفر را تمیز کنین. در صورت باقی‌ موندن لکه‌ ها، می‌تونین دستمال رو به روغن زیتون آغشته کنین و با اون مایکروفر رو تمیز کنین.

منبع : wikihow

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم