7 اشتباه رایج در خرید جهیزیه

نوشته شده توسط اپن کارت فارسی 2019/02/16 15:37:04 0 نظرات خرید,

 بر کسی پوشیده نیست که برای شروع هر زندگی نیاز به امکانات و وسایل ابتدایی است که در طول زندگی بتوان از آن ها به بهترین نحو استفاده کرد.
اما چرایی و چگونگی خرید و تهیه این امکانات، سوالی بسیار مهم و قابل توجه است که ذهن اکثر دخترهای دم بخت و خانواده هایشان را به خود مشغول کرده است. برای ارایه پاسخی جامع به این پرسش، می بایست به هفت نکته زیر توجه کنید:

 


1. چگونه آدمی هستید! تجملاتی یا ساده؟

این سوال مهم ترین و ابتدایی ترین سوالی ست که باید از خودتان بپرسید، آنچه جوهره وجودی شما را می سازد در رفتار بیرونی شما جلوه می کند و شما نمی توانید جلوی این جلوه گری را بگیرید، بدون شک،دیگران از نحوه خرید جهیزیه شما به این خصیصه درونی شما پی خواهند برد، پس تکلیف خودتان را روشن کنید.

 


2.  حرف دیگران و مخصوصا خانواده همسر تا چه میزان روی شما اثر می گذارد؟
ز
مانی که خودتان را برای تهیه جهیزیه آماده می کنید باید به گوش هایتان هم نکاتی را گوشزد کنید! ممکن است هر حرفی را بشنوند، چقدر زشته، چه بدسلیقه، بدک نیست، اصلا با بقیه وسایل هماهنگی نداره، دمده شده و.... . هر دختری برای خرید جهیزیه سعی می کند تمام سلیقه اش را بکار بگیرد اما تنها سلیقه حرف آخر را نمی زند و پولی که در جیب شما هست هم حرفی برای گفتن دارد، پس خودتان را آماده شنیدن انواع پیشنهادات و انتقادات کنید تا با شنیدن حرف های دیگران آزردگی عمیق خاطر نگیرید.

 


3. منابع مالی تان را بررسی کنید!
همه میدانند برای خرید جهیزیه به پول احتیاج دارند، بنابراین قبل از تهیه لیست جهیزیه، منابع مالی خودتان را بررسی کنید و بصورت تقریبی و حدودی  عددی را روی کاغذ بیاورید، خوبی این کار اینست که خرج شما با دخل شما هماهنگی پیدا خواهد کرد حتی روی کاغذ، این کار باعث می شود که شما از خود و خانواده تان توقعی معقول و مفید داشته باشید.

 


4. تاچندوقت سراغ نوشتن لیست نروید!
بهتر است در این مرحله چشم های خودتان را کاملا باز کنید، کنجکاوی شما در این مرحله باید بسیار تحریک شود، اول از همه با مادر یا خواهر  خود مشورت کنید، تجربه نشان داده شما دقیقا به چیزهایی نیاز پیدا خواهید کرد که در خانه پدری هم با ان ها سروکار داشته اید،به خانه نوعروس های فامیل بروید، به پیج های اینترنتی مراجعه کنید، کامنت های مفید را یادداشت کنید، از دوستان تان پرس و جو کنید اما درباره چه؟ درباره وسایلی که تهیه کرده اند، انواع مارک، قیمت ها، کارآئی وسایل و اینکه آیا دیگران از حداکثر ظرفیت ان وسایل استفاده کرده اند یا نه؟فروشگاه ها و مغازه های خوب و دارای قیمت های مناسب و گارانتی های معتبر را شناسایی کنید،دراین مرحله ممکن است از سبک زندگی یا وسایل خاصی هم خوشتان بیاید، مشکلی نیست، می توانید آن ها را یادداشت کنید،  و یک نتیجه کلی بگیرید که دقیقا چه چیزهایی را لازم خواهید داشت.

 

 


5. برای نوشتن یک لیست خوب و مفید آماده شوید!
در این مرحله شما را با نتایجی که گرفته اید و نیاز های واقعی تان تنها می‌ گذاریم، در این قسمت نیاز به تحلیل و تفسیر زیادی دارید، باید تمام ابعاد ممکن مثل هزینه لازم، منابع مالی موجود ، زمان کافی،جمعیت خانواده،تنوع مارک و قیمت وسایل،میزان رفت و امد، و شرایط خاص زندگی خودتان را در نظر بگیرید و شروع به نوشتن لیست کنید، خط خوردگی زیادی در این مرحله ایجاد می شود، نگران نباشید این امر خللی در قدرت تصمیم گیری شما ایجاد نخواهد کرد بلکه غربالگری نیازهای واقعی شما دقیقا در همین مرحله اتفاق می افتد، در نهایت شما لیستی نوشته اید که برآمده از نیازهای واقعی شما همراه با تحقیق و مشورت  و پرس وجو است.

 

 


6. حجت تمام می شود! 
دراین مرحله شما لیست خودتان را نوشته اید و قصد رفتن به بازار را دارید اما قبل از آن می بایست حجت را بر خود تمام کنید که چیزی فراتر از لیست یا حتی گران تر از قیمت های مشخص شده نخواهید خرید مگر اینکه شرایط خاصی شما را مجبور کند، در این مرحله چشم و هم چشمی، تغییر ناگهانی نظر و عقیده، تاثیر حرف دیگران، توجه به تنوع زیاد جنس در بازار و... باعث می شود تمام زحمات شما برای نوشتن لیست به هدر برود، بنابراین قبل از شروع به خرید جهیزیه روی شخصیت خودتان کار کنید تا با اعتماد به نفس کافی و دلایل قانع کننده به خرید بروید و موفق شوید، بنابراین به انتخاب خودتان ایمان داشته باشید مگر اینکه دلیلی قانع کننده تر از دلایل خود بیابید، در آن صورت مجاز هستید تا حدی لیست را ویرایش کنید.

 

 

 


7. دراین مرحله شما به بازار خواهید رفت و یک مرحله غربالگری مارک، جنس و قیمت را دوباره انجام خواهید داد

در این قسمت شما با نیاز واقعی تان روبه رو می شوید، با توجه به احتمالات و پیشرفت درست در مراحل بالا،خرید خوبی خواهید داشت، تنها لازمه این مرحله دقت و هوشمندی است تا زمان و سرمایه شما ازبین نرود .شما در لیست سیاه قرار نگیرید، در این قسمت از اسراف پیشگیری شده و هزینه شما به احسن تبدیل می شود.
در نهایت برای انتخابی درست و مناسب کمی فکر کنید، قطعا راه حل های بهتری پیش روی شماست.

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم