تهران پرداخت درب منزل

مناسبترین یخچال را انتخاب کنید

2018/05/30 23:57:50 0 نظرات خرید,

بله، هنگام خرید یک یخچال، همیشه دنبال بهترین دستگاه میگردید تا مواد غذایی شما را خنک نگه دارد. ولی این تنها گزینه چک لیست نیست : طراحی آشپزخانه، عادات غذا خوردن، بودجه شما، و انواع مدل های یخچال از فریزر بالا ، فریزر پایین  و یخچال های ساید باید ساید، جزو لیستی هستند که باید آنها را در نظر بگیرید. بهتر است قبل از خرید فکر کنید چه مقدار میخواهید هزینه کنید.

1- فضای آشپزخانه شما

شما نمیتوانید یخچالی بخرید که از فضای شما بزرگتر باشد، پس اندازه گیری را شروع کنید. در اطراف یک یخچال باید چند سانتی متر فضای خالی وجود داشته باشد تا هوا را به گردش درآورد. علاوه بر این، دقت کنید درب چه مقدار فضا برای باز شدن لازم دارد. دقت کنید اکثر درها از سمت راست باز میشوند، اگر فضای کافی از سمت راست ندارید قبل از خرید از شرکت تولید کننده بخواهید تا جهت درب را تغییر دهد.

اگر به یخچال‌های کانتر علاقه دارید، یادتان باشد ممکن است آن حالت دلخواه شما را ایجاد نکند و فضای کافی برای مواد نیز نداشته باشد.

 

2- عادات غذا خوردن شما

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق آشپزی با مواد تازه هستند، بهتر از به سراغ مدلهای فریزر پایین بروید. ولی اگر همیشه مواد را منجمد میکنید تا بعد از آن استفاده کنید، بهتر است فریزر بالا بخرید تا نیازی نباشد هر بار به دنبال مواد مورد نظر بگردید.

یک یخچال ساید بای ساید هر دو گزینه را دارد، منتها اگر پس مانده‌های غذا را در ظرفهای بزرگ نگهداری میکنید شاید محفظه های باریک یخچال برای شما مناسب نباشد. البته اکثر مدلهای به شما این امکان را میدهند تا فاصله‌ی کشوها و طبقات را تغییر دهید، برای همین وقت بیشتری بگذارید تا یخچالی کارآمد و متناسب با عادات غذایی خود پیدا کنید.

3- خانواده‌ی شما

یک یخچال ساید بای ساید مناسب خانه‌های است که در آن کودکان، افراد سالخورده و یا افراد ناتوان نیز زندگی میکنند، شما میتوانید مواد را در طبقات در دسترس آنها قرار دهید. برای آن دسته افرادی که مدت زیادی را مقابل یخچال می‌گذرانند، یخچال های ساید بای ساید یا مدلهای درب فرانسوی، بهترین گزینه‌اند چرا که در هنگام باز شدن درب یخچال، سرمایش کمتری از آنها خارج میشود.

4- بودجه‌ی شما

مدلهای سنتی فریزر در بالا و یخچال در پایین ارزان ترین‌ها هستند. طراحی ظاهری آنها میتواند بر قیمتشان تاثیر بگذارند، پس در نظر بگیرید جنس بدنه، طراحی و رنگشان چقدر برای شما اهمیت دارد.

همچنین قابلیت‌های مانند آبسرد کن یا یخ‌ساز اتوماتیک نیز بر قیمت محصول اضافه میکنند. ولی اگر مایل باشید کمی بیشتر هزینه کنید، میتواند یخچال‌های با امکانات ویژه مانند اتصال به اینترنت، چهار درب و محفظه‌های مخصوص، تهیه کنید (خیلی خوب است، مگر نه؟ ).

 

5- هزینه مصرف برق

یخچال‌ها به طور معمول 14% از کل انرژی مصرفی خانه‌ها را در برمیگیرند، پس به دقت رتبه انرژی آنها را بررسی کنید. و این را به یاد داشته باشید : آبسردکن و یخ ساز اتوماتیک در برآورد مصرف انرژی شامل نمی‌شوند، آنها حدود 20% به هزینه‌های انرژی مصرفی اضافه میکنند.

یخچالهای که فریزر بالا دارند حدود 10 تا 25% کمتر از بقیه مدل‌ها انرژی مصرف میکنند.

6- عادات تمیز کردن شما

استیل ضد زنگ هنگامی که تمیز باشد زیبا است، ولی خیلی زود با اثر‌های انگشت کثیف میشود، پس حواستان باشد این مدل را باید مدام تمیز کنید. طبقات شیشه‌ای لبه‌دار (برعکس طبقات سیمی) راحت‌تر پاک می‌شوند.

 

ترجمه شده از : goodhousekeeping.com

 


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم