بررسی تکنولوژی کانوکشن

نوشته شده توسط naeme boromand 2019/12/24 14:46:32 0 نظرات

بررسی تکنولوژی کانوکشن 


یکی از مشکلاتی که هنگام پخت غذا با فر، با آن مواجه هستید، پخش ناهمسان گرما در قسمت های مختلف غذا است. فر های نسل جدید برای رفع این مشکل از تکنولوژی به نام کانوکشن استفاده می کنند. در ادامه قصد داریم به دو پرسش مهم و اساسی در رابطه با این تکنولوژی پاسخ دهیم.
 

 سازوکار فر های مجهز به تکنولوژی کانوکشن به چه صورت است؟ 

 

بررسی تکنولوژی کانوکشن


در این مدل از فر ها یک فن تعبیه شده است که هوای گرم را به گردش در می آورد تا همه ی ذرات ماده بطور یکنواخت از انرژی گرمایی بهره ببرند. اگر فر شما مجهز به این قابلیت نیست، گرما از قسمت های خاصی از فر خارج می شوند بنابراین بخش هایی که در نزدیکی خروجی های گرما قرار دارند بیشتر از سایر قسمت ها گرما می بینند.

 

 چه موقع باید از تنظیمات کانوکشن استفاده کنیم؟ 

 

  • هنگام پخت کیک و شیرینی بهتر است شما این قابلیت را فعال کنید تا کیک شما کاملا مغز پخت شود.

  • برای غذاهایی که نیاز به برشته شدن دارند مانند گوشت و سبزیجات، استفاده از این تکنولوژی یک روش بسیار ایده آل است

  • در صورت تست کردن نان

 

 ۳ ویژگی مهم در فر های مجهز به سیستم کانوکشن 

 

بررسی تکنولوژی کانوکشن

  • در قسمت بالا توضیح دادیم که اگر فر شما مجهز به convection fan باشد، گرما بطور یکنواخت به بخش های مختلف غذا نفوذ می کند. به همین دلیل غذا کاملا مغز پخت می شود بدون اینکه سطح خارجی آن خشک یا برشته شود. پخش یکسان غذا در طول فرآیند پخت و پز، مدت زمان پخت غذا را کاهش می دهد.
  • در فر های معمولی برای اینکه گرما به بخش های مختلف غذا برسد و نفوذ کند، لازم است درجه ی حرارت افزایش یابد در حالی که اگر فر شما مجهز به سیستم کانوکشن باشد، بجای افزایش دمای مداوم، هوا به کمک یک فن به گردش درمی آید تا همه ی ذرات ماده به طور یکسان گرما ببینند. این ویژگی نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی دارد.
  • با توجه به اینکه گرما کاملا  بر همه ی قسمت های غذا متمرکز است بنابراین اتلاف انرژی کمتر خواهد بود.

 

 اگر قصد دارید از این تکنولوژی استفاده کنید، لازم است موارد زیر را به خوبی به خاطر بسپارید
 

  • اگر تنظیمات کانوکشن را در فر خود فعال کنید، دما با سرعت بیشتری بالا می رود از طرفی دما های پیشنهاد شده در دستورالعمل های غذا ها برای فر های معمولی مناسب است. اگر تصمیم گرفتید که از این قابلیت استفاده کنید بهتر است دما را ۲۵ درجه ی سانتی گراد کمتر از دمای پیشنهادی تنظیم کنید.
  • از آنجایی که به کمک تکنولوژی کانوکشن غذا ها سریع تر پخته می شوند شما باید زود تر از زمان پخت تعیین شده به غذای خود سر بزنید.
  • اطمینان حاصل کنید که هوا می تواند در گردش باشد. انتقال هوا فقط درصورتی مؤثر است که هوا بخوبی بتواند بر روی غذا گردش کند. از سینی ها، ماهیتابه ها و قابلمه های پخت با لبه های پایین استفاده کنید و قفسه های اجاق گاز را با فویل نپوشانید.

 

منبع: www.thekitchn.com

ارسال یک نظر


لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا موجودی و قیمت را به شما اعلام کنیم.متشکریم